Pompowanie packrafta - czynność którą musisz wykonać przed pływaniem.


Kto miał okazję pompować marketowy ponton albo materac dmuchany czy inną zabawkę na pewno wie o czymi piszę. Czynność z pozoru prostai nieskomplikowana, jednak w praktyce okazuje się , że może skutecznie popsuć humor i zniechęcić do dmuchanych wynalazków wszelkiej postaci.

No właśnie, a miało być fajnie ?

I może być , tylko trzeba się odpowiednio przygotować.
Najszybciej i najłatwiej napompujesz Yapoka pompką elektryczną. Chodzi o to , aby napełnić objętość komory powietrznej bez zwiększania ciśnienia , na razie. Kiedy już wtłoczysz odpowiednią ilość powietrza do tuby, wówczas można zwiększyć ciśnienie i do tego celu można użyć ust lub pompki tłókowej, albo miechowej nożnej. Teraz wystarczy kilka dmuchnieć albo ruchów pompki i masz to , bez wysiłku.
W sprzedaży jest cała masa pompek typu wentylator zasilanych czy to przewodem 12V z instalacji samochodowej , czy też akumulatorowych  posiadających źródło zasilania wbudowane. Dla własnego komfortu zakup jedną :).

Do pompowania możesz użyć także worka kompresyjnego i choć ten peoces będzie dłuższy i wymaga nieco gimnastyki i wysiłku, to jednak ma tą zaletę, że nie potrzebujemy elektryki a taki worek waży poniżej 200g i nie jest obciążeniem podczas wędrówki. Workiem także napełniamy komorę, ale ciśnienia workiem lepiej  nie zwiększać. Zwyczajnie może pęknąć.

Aha, i jeszcze jedno - najlepiej potrenować pompowanie przed wyruszeniem na wyprawę.
Twój packraft powinien być sprawdzony także na okoliczność ewentualnego przebicia przed wyruszeniem na szlak, lepiej załatać w domu przy użyciu dostosowanego kleju niż walczyć z wyciekiem w plenerze.

Powodzenia !

Packraft i wiosła
Tutaj filmik jak pompować packraft pompką elektryczną: