• Kategorie
  • Szukaj
  • Packraft

Packraft to wynalazek zajmujący miejsce pomiędzy kajakiem a pontonem. Packraft został stworzony aby umożliwić pokonywanie przeszkód wodnych podczas pieszych wędrówek przez bezdroża Stanów Zjednoczonych i Alaski.
Miał być tak lekki i mały aby dało się go nieść w plecaku. Zadanie zostało wykonane i powstały packrafty, ważące kilka kilogramów i oferujące funkcjonalność  kajaka lub małej łodzi.

Do pokonywania przeszkód wodnych niezbędny jest sprzęt o najwyższych parametrach wytrzymałości połączonych z lekkością. Można zapewnić takie właściwości używając nowoczesnych materiałów, wysokiej wytrzymałości włókien i poliuretanu jako powleczenia.  Takie packrafty sa używane jako sprzęt wyprawowy, szczególnie kiedy wszystko trzeba nieść na własnych plecach. 
Packrafting od momentu powstania rozwija się  ciągle, dzisiaj potrzeby rekreacji na wodzie mają wszyscy a nie tylko grupy ekstremalne czy podróżnicy. Żeby dobrze się poczuć nie trzeba koniecznie być sportowcem w najlepszej formie, pływać może każdy i czerpać z tego radość.

Dlatego stworzyliśmy packraft rekreacyjny, nieco cięższy niż te najdroższe z górnej półki konstrukcje dla podróżników i traperów, ale przy tym wygodny, równie bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu z tkaniny pontonowej. Kombinacja tkanin jest tak dobrana, aby waga naszego Yapoka nie była dużo wyższa niż pontonów ekstremalnych a jednocześnie przyjemność jego użytkowania była jak największa.

Pomimo nieco większej wagi niż konstrukcje z tkaniny powlekanie poliuretanem TPU , nasz Yapokraft jest równie wygodny w użyciu. Po zwinięciu w rulon o wymiarach około 1mx16cm średnicy bez kłopotu daje się włożyć do bagażnika razem ze składanym wiosłem lub przymocować do ramy roweru.

Packraft rekreacyjny jest przy tym tańszy od starszego brata z tkaniny TPU. Oczywiście mamy także w ofercie ekstremalne konstrukcje z tkanin poliamidowych pokrywanych poliuretanem termoplastycznym TPU, ze wszystkimi ich zaletami w dobrej cenie jak na tą klasę produktu. Zapraszamy do zaznajomienia się z naszymi packraftami Yapok, osoby które z mai pływały podkreślają jedno,  jest wygodnie i jest fajnie !  Packraft Yapok to zupełnie inny produkt niż kajak czy ponton z marketu, łatwiej go przewozić, przenosić, składać i rozkładać.

Można mieć go stale przy sobie jeśli poruszamy się samochodem, łatwo go suszyć i przechowywać.  Został zaprojektowany dla przyjemności i tak jest odbierany przez użytkowników. Dołącz do nas i kup packraft YAPOK.